Hogy ez volt az első orosz szakaszában „Formula 1”

• Milyen volt az első szakaszában az orosz „Forma-1”

A „Szocsi Autodrome” vasárnap október 12-én az első a történelem az orosz színpadon, „Forma-1”. A győztes a nagydíj volt a brit Lewis Hamilton Team Mercedes. Vlagyimir Putyin orosz elnök, aki nézte a versenyt a pálya szélén lépett a pódiumra, és a poharat, hogy a győztes. A célba a jelenlegi vezetője az egyén, a begyűjtött végén 53 kört sablonos „Grand Slam”, közel 20 másodperccel megelőzve csapattársát német Nico Rosberg. A harmadik volt a finn Valtteri Bottas Williams. Orosz Danyiil Vjacseszlavovics Kvjat származó Toro Rosso csapat jutott, hogy befejezze 14-én. Orosz Marussia csapat befejezte beszédét elején - ő vezető Max Chilton zátonyra futott, műszaki problémák miatt az autóval.

Kettős siker Szocsiban (1. és 2. helyezett Hamilton és Rosberg) lehetővé tette a csapat, hogy megnyerje a konstruktőrök bajnoki Mercedes, amely tulajdonában az elmúlt négy évben, a Red Bull. A következő lépés, az amerikai Grand Prix kerül megrendezésre október 31-november 2 az úton Austin.

Hogy ez volt az első orosz szakaszában „Formula 1” Hogy ez volt az első orosz szakaszában „Formula 1”

A verseny előtt került sor színes szertartás: az első pilóta utazott a közönség egy különleges rakodó- és üdvözlő rajongók, majd a rajtvonalnál, mielőtt a táncosok „Todes”, majd végig a fő lelátó önkéntesek végzett az orosz zászlót 450 méter hosszú. A pályán készült kozák kórus és több motor versenypálya műrepülő megmutatta műrepülő csapat „Rus”, jelentések „Interfax”.

Rider csapat „Toro Rosso” Danyiil Vjacseszlavovics Kvjat kezdete előtt a verseny.

A készítmény az autó a verseny előtt.

A pilóták verseny előtt.

Az autók vesznek részt a versenyben.

Miután a Grand Prix az orosz csapat, „Mercedes” az első alkalommal nyerte meg a konstruktőri bajnokság történetében.

Dmitrij Medvegyev képeket készít a gép.

A vezető csapat, "Red Bull Racing" Daniel Rikkyardo

Vlagyimir Putyin és vezető promotere "Formula 1" Bernie Ecclestone

A pálya „Szocsi versenypályán”

A milliárdos Vlagyimir Putyin barátja, Gennagyij Timchenko és Arkagyij Rotenberg a dobogón a verseny alatt.

A vezető csapat "Lotus' Romain Grosjean (balra) és a vezető csapat" Sauber „Adrian.

10. Sergio Perez (mexikói, "Force India") 1,20, 1

11. Massa (Brazília, "Williams") 1,20 9 12. Nico Hülkenberg (Németország, "Force India") 1,21, 3.

13. Jean-Eric Vergne (Franciaország, "Toro Rosso") 1,37, 3.

14. Danyiil Vjacseszlavovics Kvjat (Oroszország, "Toro Rosso") + 1 kör

15. Esteban Gutierrez (Mexikó "Sauber") kör 1

16. Adrian Sutil (német, "Sauber") + 1 kör

17. Romain Grosjean (Franciaország, "Lotus") 1 kör (5 másodperc büntetést ütközés Sutil)

18. Pastor Maldonado (venezuelai, "Lotus") kör 1

19. Marcus Ericsson (Svédország, "Caterham") +2 tartományban

20. Kamui Kobayashi (Japán, "Caterham") - nem fejezte be

21. Max Chilton (Egyesült Királyság "Maroussia") - nem fejezte be

Filmrendező Nikita Mihalkov.

A vezető csapat, „Mercedes' Nico Rosberg megszerezte a 2. helyet az orosz szakaszának világbajnokságon pályaversenyzésben az osztályban” Forma-1 "

A nyertesek az orosz színpadon, "Forma-1" a díjátadás (balról jobbra): Team Rider "Mercedes Nico Rosberg - 2. hely lovas csapat," Mercedes' Lewis Hamilton - 1. hely, „Williams csapat lovas Valtteri Bottas - a harmadik helyen.